Osudná kostka

25. listopadu 2012 v 11:07 | Ann |  Story
Zoe přišla domů, odhodila batoh a mířila ke kamarádce Beth do sousedství. Měly se totiž sejít a dělat spolu na projektu do dějepisu. Obě dějepis baví, takže byly rády, že můžou něco udělat a zvlášť projekt... Zoe zazvonila u dveří a čekala.
"Ahój" řekla Beth.
"Ahoj" odpověděla Zoe a šly do Bethina pokoje.
"Tak o kom budeme dělat ten projekt? Napadlo mě, že by jsme ho mohly udělat o Karlu IV., co myslíš?" navrhla Beth.
"Jó, na toho jsem právě myslela, tak jdeme na to?"
Beth vytáhla fixy, pastelky, gelovky, propisky a pustily se do toho. Projekt byl za 3 hodiny hotový a tak šla Zoe domů, obě se totiž musely učit na zítřejší písemku do fyziky...

Bylo osm večer, když už uměla fyziku, šla se tedy dát do pořádku a dívat na televizi, běžela tam její nejoblíbenější americká komedie, "Jen trošku štěstí" s Lisandy Lohan. Rychle běžela do koupelny, umyla se a šla se dívat na komedii do svého pokoje. Měla smůlu, zrovna začala reklama. Ale zase tak moc jí to nevadilo, byla si v kuchyni udělat aspoň večeři.
Po komedii si byla vyčistit zuby a byla příšerně unavená, lehla si do postele a za dvě minuty byla tuhá.
"Crrrrr crrrrr crrrrrr" zvonil ráno budík.
Zoe po něm praštila rukou a spala dál. Za chvíli zase "crrrr crrrr crrrr" tentokrát ho praštila a vstala. Když už byla po snídani, oblečená, namalovaná a měla vyčištěné zuby, vydala se do školy.
Ve škole jí stopař označil, nevěděla co to mělo být. Spěchala domů, aby se podívala co má s obličejem, protože se na ni všichni tak vyjeveně dívali, že nebylo možné, aby nic na obličeji neměla.
Podívala se do zrcadla, zaječela a lekla se zároveň. Na čele měla velkou fialovou hvězdu. Šla hned na internet a zjistila, že se asi stává vlkodlačím mládětem. Musela to jít hned říct mamce, která vařila v kuchyni večeři. Mamka se lekla ještě víc než Zoe a ptala se, co to má na čele. Zoe jí všechno vysvětlila a také jí řekla, že bude muset udělat velké rozhodnutí, buď půjde na školu pro mladé vlkodlaky, kde bylo riziko, že už se nidky neuvidí s přátely a s rodinou, nebo zůstane tady na této škole s rizikem, že si bude muset každý den ve škole vymýšlet, proč má na čele fialovou hvědu a riskovat tak, že si pro ni stopař přijde do školy a odnese si ji i bez rozloučení. Bylo to velké rozhodnutí, ale Zoe si vybrala, že půjde na Vlkodlačí školu.
Rodiče jí tam na druhý den šli přihlásit, Zoe ovšem musela jet s nimi, aby jim v nové Vlkodlačí škole uvěřili, že si z nich nevystřelují, že je Zoe opravdu mládě vlkodlaka. Zoe už si pro jistotu sbalila věci, kdyby už tam musela zůstat. Ve škole jí dali jeden den na to, aby se se všemi rozloučila, sbalila si potřebné věci a přijela na Vlkodlačí školu. Zoe toho využila, aby se mohla rozloučit se třídou (což ani nebylo nutné, protože se s ní nikdo nebaví), babičkou a také s její nejlepší kamarádkou Beth. Všem začali téct slzy po tváři, hned po tom, co se tuhle pro ně "tragickou událost" dozvěděli. Pro Zoe to byla vlastně nová příležitost, protože ve škole se s ní nikdo, kromě Beth nekamarádil.
Zoe odjela na Vlkodlačí školu a dala poslední polibek rodičům a šla. Rodiče už tam s ní nesměli. A nakonec řekli:
"Zoe, jsi přece velká holka, je ti 16, určitě to zvládneš levou zadní!"


Co myslíte, bude se Zoe na škole dařit nebo zase bude mít trable?
Líbil se vám první díl?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Cerolline Cerolline | E-mail | Web | 25. listopadu 2012 v 22:21 | Reagovat

Proč jsi smazala ten minulý příběh?
Nevím, jestli je dobré kopírovat školu noci. Víš, měla by sis najít něco, co bude jenom tvoje, prostě originál. Jako ten předchozí příběh..

2 Ann Ann | Web | 22. prosince 2012 v 21:59 | Reagovat

[1]: Nekopíruju, vím že to tak vypadá, ale ne... Ten minulý se mi nepovedl... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama